7.   1.8. STV  17:30  Tréning

8.   4.8. NE  17:30   TJ Čunovo (4. liga) – EKONÓM (prípravný zápas)

9.   6.8. UT  17:30  Tréning

10.  8.8. STV 17:30  Tréning

11. 11.8. NE  17:30  EKONÓM – Grinavský futbalový klub 1923 (5. liga) (prípravný zápas)

12. 13.8. UT  17:30  Tréning

13. 15.8. STV  17:30  Tréning

14. 17.8. SO  15:00  FKM Stupava (6. liga) - EKONÓM (prípravný zápas)

15. 20.8. UT  18:00  ŠK Hamuliakovo (5. liga) – EKONÓM (prípravný zápas)

16. 22.8. STV  17:30  Tréning

17. 25.8. NE   17:00  ŠK Kaplná – EKONÓM (majstrovský zápas – 1. kolo)

Ročník 2019/2020

Káder 2019/2020:

Rudlof Fako (b) –  Marek Gregor (o), Peter Múčka (o), Ján Popluhár (o), Martin Kohút (o), (o)

– Milan Menyhart (s), Michal Pisarčík (s), Ján Gombita (s), Lukáš Berdák (s), Martin Štefánik (s), Samuel Leonard Matulník (s), Peter Kušnirák (s) – Daniel Duranka (u), Juraj Reháček (u), Jozef Urban (u), Rado Vančo (u)

Tréner: Igor Šiška, vedúci mužstva: Peter Farkaš

Prišli : Bokshan ?, Pípa ?. Košalko ?, Rakovský ?

Odišli : Szabó (NMŠK), Frindrich, Spústa (obaja ukončenie aktívnej kariéry), Kolenič (ukončené hosťovanie z OŠK Marianka), Furst ?

4. 8. 2019 (NE) 17:30  TJ Čunovo (4. liga)  - EKONÓM 2:1 (1:1), G: Marek Gregor

Zostava: Bokshan – Urban, Múčka, Popluhár, Kohút – Štefánik, Košalko, Berdák, Pípa – Marek Gregor, Pisarčík, striedali: Gombita, Kušnirák, Menyhart, Rakovský, Máder

Početná kríza sa tentokrát nekonala. Slušných 16 ľudí sa zišlo, napriek tomu, že viacerí štandardní hráči z posledného obdobia už nepokračujú (Szabo, Spusta, Frindrich, Kolenič). Nastúpili traja novici – Bokshan, Pípa a Košalko. A staronový Rakovský (DHL). Domáci boli lepší, mali veľa loptu. Hostia sa dostali občas k brejkom. Veľa sa stratilo zbytočne, ale bývalo to aj oveľa horšie. Otvorili skóre krásnou strelou z diaľky do šibenice. Pred koncom polčasu sa dravo predral po čiare Piškot a Marek „Macko“ Gregor sebavedomo obišiel brankára na šestnástke a dal do brány. Hostí držal v bráne bývalý dorastenec Ekonómu – Huro Bokshan, ktorý chytil 7-9 výborných šancí a umiestnených striel v zápase. Hostia mali po polčase jednu výbornú šancu Gombitom, ktorý po kľučke prekopol do lesa. Domáci boli ďalej aktívni, mali šance, Bohkshan sa držal. Víťazný gól padol v 60. Min po prudkej strele spoza šestnástky k tyči. S klubom sa rozlúčil tradične kvalitným výkonom na ľavej obrane Martin Máder, ktorý počas dovolenky absolvoval tento, pre neho, rozlúčkový zápas. Martin dlhodobo pôsobí v jednej severskej krajine. (pm)

Povedali: Nikdy som neveril, že môžem kričať „Trnava do teho!“ (pán Máder bol na Trnava - Plovdiv), „Macko, pomôž mi s tým kočíkom.“ (prozaické problémy tridsiatnikov (MG) pred zápasom).

11. 8. 2019 (NE) 17:30  EKONÓM - Grinavský FK (5. liga) 3:3 (3:1), G: Pípa 2, Gombita

Zostava: Bokshan – Urban, Múčka, Popluhár, Marek Gregor – Štefánik, Košalko, Berdák, Kolenič – Pípa, Gombita, striedali: Kušnirák, Rakovský

Obľúbený súper. Tráva vyššia, pohrabané mierne. Domáci sa zišli. Prvý polčas celkom dobre alebo výrazný nadpriemer na Ekonóm. Pekné akcie. Pomerne sústredené a bojovné. Pohyblivosť slušná. Domáci hrali vyššie obranu. Do polčasu skórovali 2x Pípa a Gombita. Akcia zápasu bola, keď sa rýchlo lopta otočila na Štefánika, ten zatiahol k čiare, dal pod sebovku, Košalko pustil, Gombita vystrelil a Pipa dorazil. Hostia korigovali po centri na zadnú žrď a volejom neobsadeného hráča. Predtým domáci zbytočne stratili čistú loptu, keď koleno chcel nejak prihrávať. Po polčase snaha pokračovala, ale už to nebolo tak živé. Prichádzali straty a častejšie prečíslenia od hostí. Domáci pohrdli vedením. Po nakopnutej lopte Adam zakričal na Jana, že „brankár“, Jano pustil, a hostia poľahky korigovali na 2:3. Toto sa nám stalo už v Kaplnej. V poslednej minúte ľahká lopta pálila Bokshanovi rukavice, padla za neho, niekam na čiaru, či za, nebolo to vidno, nenalajnoval som celu bránkovú čiaru, pálilo slnko, a Luky mi tam kričal stále, že „domú“. A rozhodca gól uznal. Škoda. Víťazstvá Ekonómu sú zriedkavé a skalp piatoligistu bol blízko. (pm)

Povedali: „Pomôž mi“ (JP na brankára)